Devletin salgının en başından beri hem ülkeye girişini hem de yayılmasını engellemek için çok büyük uğraşlar verdi.

Yurt dışındaki vatandaşlarımız ülkeye getirildi, kafeler, eğlence merkezleri kapatıldı, öğrenciler uzaktan eğitim almaya başladı, ihtiyaç sahiplerine bin'er lira ödeme yapıldı, 1 buçuk milyondan fazla yurttaşı temel talepleri yerine getirildi, Avrupa'daki ülkelerde sağlık çalışanları dahi maske sıkıntısı yaşarken, ülkemizde ücretsiz maske dağıtılmaya başlandı.

Günlük yapılan test 2000 üstüne çıkarken korona virüs tedavisinde kullanılan ilaç daha vaka görülmeden depolandı birçok ülke ilaç sıkıntısı yaşarken, Türkiye'de bu ilaçtan yaklaşık 1 milyon kutu hazır bekletildi bugün güçlü sağlık sistemiyle tüm dünyaya örnek olan bir Türkiye görüyoruz.

Devletimiz dünyada yaşanan bu zor zamanlarda diğer ülkelere de yardım gönderiyor Çin, İtalya, İngiltere başta olmak üzere yaklaşık 30 ülkenin de yardım talepleri geri çevrilmedi.

Ekonomik ve sosyal yardımlarımızla ülkelere örnek teşkil ediyoruz sadece bizim ülkemizin değil, tüm dünya ülkelerinin başına bela olan IMF'ye bizlere muhtaç etmeden elhamdülillah bu salgının atlatılması için devletimiz gece gündüz çalışıyor.

IMF'den yardım isteyen 80 ülke var, Türkiye'den yardım isteyen 94 ülke var.

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye'ye teşekkür ediyor, tüm dünya ülkeleri Türkiye'yi örnek almalıyız diyor, bizim muhalefette Türkiye ile Uganda'yı kıyaslıyor çünkü Avrupa ülkeleri ve Küba ellerinde patladı, şimdi Uganda'ya çalışmaya başladı.

Ya siz dalgamı geçiyorsunuz CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bir twit paylaşmış diyor ki "Uganda Türkiye'den iyi yönetiliyor", işte hemen sokağa çıkma yasağı geldi falan birincisi Uganda'nın sokağa çıkılacak sokağı yok, birçok kişi vatandaş bile değil ülkede yaklaşık 3000 test yapılmış.

Gerçekten sizin gibi ülkesine düşman muhalefetle başka ülkelerde yok kaldı ki sizin Zihniyetiniz'in yönettiği belediyelerde görüyoruz İstanbul'da sağlık çalışanları, hastaneye gidebilmek için belediyeden de polisten yardım istiyorlar.

Siz ne kadar bu hükümeti karalamaya çalışsanız da çok şükür halkımız bu ülke için harcanan çabayı görüyor.

Bu ülkenin insanları yapılanları görmeyecek kadar basiretsiz değiller.

Siz halktan nefret eden ve halkın seçtiğine saygı duymayan bir güruhsunuz ama bu meydan boş değil, bizler her zaman devletimizin ve liderimizin yanında olmaya devam edecek herkese saygılar.